Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Muzika>Choro "Brevis" veikla

Choro "Brevis" veikla

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įžanga. Choro susikūrimas ir istorija. Pirmieji dirigentai. Aktyvioji choro veikla nuo 1993 metų. Gintautas Venislovas. Gintauto Venislovo darbo metodai. Konkursų, koncertų apžvalga. Interviu su choristais. Svarbiausi kamerinio choro "Brevis" kūrybiniai veiklos faktai. Išvados.

Ištrauka

Europoje chorinis dainavimas kaip savarankiška meno šaka atsirado anksčiau, negu muzikos atlikimas instrumentais, todėl galima manyti, jog chorinis dainavimas būtent ir davė pradžią muzikos atlikimui kaip savarankiškai meno šakai [13]. Lietuva, dažnai vadinama dainų kraštu, turi senas ir gražias chorinio dainavimo tradicijas. Chorų nacionalinis sąjūdis, prasidėjęs XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje, buvo ženklus tarpukario metais ir per visą bolševikinę okupaciją. Lietuvoje būta iki 2000 chorų ir apie 100 tūkstančių dainininkų. Yra nemažai įdomių ir gerų kolektyvų, kurie koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, dalyvauja įvairiuose festivaliuose ir konkursuose, laimi prizines vietas, garsina Lietuvos vardą. Valstybiniai ir kai kurie mėgėjiški chorai yra pasiekę aukštą meninį lygį, gerai vertinami mūsų respublikos ir užsienio muzikos kritikų bei chorinio meno žinovų.
Šio darbo tikslas – nuosekliai parodyti Vilniaus miesto kamerinio choro "Brevis" vystymosi istoriją, apžvelgti jo veiklą, įdomesnius koncertus, festivalius, konkursus.
Choras "Brevis" nuėjo neilgą (susikūrė 1990 metais), tačiau prasmingą kelią. Per penkiolika gyvavimo metų choras išdainavo begales įvairiausių epochų ir stilių muzikos kurinių.
Kameriniam chorui vadovavo keletas chorvedžių. Tai – pirmam koncertui subūręs žmonių grupelę – Rolandas Muleika, pastarajam išvykus studijuoti į Prancūziją – Gintas Skliutas, vėliau Dainius Balsys ir dabartinis vadovas Gintautas Venislovas.
"Brevis" – aktyvus tarptautinių konkursų, festivalių, netradicinių koncertų dalyvis. Džiaugiamės aukštais choro meniniais laimėjimais Štai kaip Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) rektorius, prof. J. Antanavičius apibūdina šį kolektyvą ir pabrėžia jo svarbą garsinant Lietuvos muzikinę kultūrą pasaulyje: " Tai – aukščiausio lygio kamerinis choras, kurio vadovas ir dauguma dainininkų baigė mokslus LMTA. Todėl turiu progos didžiuotis šiais jaunais atlikėjais. "Brevis" – tai akivaizdus įrodymas, kad savo kultūriniu gyvenimu Lietuva visiškai nenusileidžia išsivysčiusiam pasauliui, o kai kuriais atvejais net lenkia jį" [12]. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-07-28
DalykasMuzikos diplominis darbas
KategorijaMuzika
TipasDiplominiai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai24 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis31.27 KB
AutoriusVitalija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas6
Švietimo institucijaLietuvos muzikos ir teatro akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Choro Brevis veikla [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Lietuvos muzikos ir teatro akademija / 6 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą